Wybór najpopularniejszych filmów 2020 roku nie jest łatwy. Rok ren był szczególnie trudny dla wszystkich i dotknął też mocno branżę kinową, powodując przesunięcie wielu premier hollywoodzkich i polskich filmów. Które tytuły w tym roku osiągnęły największy sukces?

Największe tytuły filmowe 2020 roku

Na początku roku premierę miała „Sala samobójców. Hejter”, która znajduje się na miejscu dziesiątym poniższego rankingu. Jest to kontynuacja głośnego filmu sprzed blisko 10 lat, w reżyserii Jana Komasy. Polski twórca, zaliczany do grona najzdolniejszych polskich filmowców młodego pokolenia, tym razem kolejny raz podjął się opowiedzenia historii. w której prawdziwe życie miesza się z światem wirtualnym. Pierwsza część „Sali samobójców” przyniosła twórcy ogromny rozgłos i także „Hejter” zgromadził w kinach sporą publiczność. Jest to działające na wyobraźnię, niepokojące kino, które podejmuje ważny społecznie temat, jakim jest ucieczka w świat gier komputerowych. Ogromną popularnością cieszyły się również dwa inne polskie filmy, które przetarły szlaki dla gatunkowy produkcji, które wcześniej nie powstawały w naszym kraju. Mowa tu o „W lesie dziś nie zaśnie nikt” i „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” zajmujących w tym rankingu miejsce ósme i dziewiąte. Oba filmy, w których wystąpiła będąca u progu swojej rozwijającej się kariery aktorskiej Julia Wieniawa, mocno podzieliły widzów. Media poświęciły obu produkcjom bardzo dużo czasu i mimo, że opinie temat tych filmów były skrajnie różne, to oba dzieła cieszyły się ogromną popularnością i znajdowały się na ustach wszystkich fanów kina przez dłuższy czas.

Miejsce siódme zajmuje kolejny polski film, który zachwycił widzów w całym kraju. Mowa tu o „25 lat niewinności. Sprawie Tomka Komendy”. Wzruszająca i oparta na prawdziwych wydarzeniach historia człowieka, który całe swoje życie walczył sprawiedliwy wyrok osiągnęła ogromny sukces, przyciągając do kin tysiące widzów w całej Polsce.

Które filmy osiągnęły największy sukces w 2020 roku?

Dla „Ptaków Nocy (i fantastycznej emancypacji pewnej Harley Quinn)” przypadło szóste miejsce. Historia ukochanej Jokera z popularnego uniwersum o Batmanie, to gotowy scenariusz na sukces filmowy, co też potwierdza ilość osób, która z przyjemnością śledziła poczynania wcielającej się w tytułową bohaterkę wspaniałą Margot Robbie.

Na miejscu piątym kolejne kino superbohaterskie, tym razem o zupełnie innej charakterystyce. „Wonder Woman 1984” to pełna honoru i odwagi historia najpopularniejszej bohaterki komiksowej zza oceanu, która też poza granicami Stanów Zjednoczonych potrafi zachęcić tysiące widzów do obejrzenia kolejnych swoich przygód.

„365 dni” to film tym razem z naszego polskiego podwórka, o którym głośno było już wiele miesięcy przed premierą. Ogromny sukces jaki przyniosła ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej, świadczy wyłącznie o popycie, jaki jest w naszym kraju na kino romantyczno-erotyczne, dlatego bez wątpliwości możemy przyznać „polskiemu Greyowi” miejsce 4.

Najpopularniejsze filmy 2020 roku

Na ostatnim stopniu podium „Psy 3. W imię zasad”, czyli uwielbiany przez widzów Franz Maurer w kolejnej odsłonie jednej z najlepszych serii sensacyjnych w Polsce. Za kamerą wciąż Władysław Pasikowski, więc można być pewnym wysokiego poziomu realizacyjnego.

Miejsce drugie to najnowszy film Patryka Vegi, czyli „Bad Boy”. Reżyser ten może pochwalić się mianem jednego z najpopularniejszych twórców ostatnich lat, więc tak samo było i tym razem. „Bad Boy” cieszył się ogromną rozgłosem, co potwierdza ilość osób, która zdecydowała się wybrać do kina na seans.

Na pierwszym miejscu rankingu najnowszy film Christophera Nolana, czyli „Tenet”. Jeden z największych wizjonerów współczesnego kina podjął się tym razem tematu podróży w czasie, przedstawiając trzymającą nas w napięciu nietuzinkową fabułę, którą widzowie chłoną całym ciałem. „Tenet” to znakomity film, który potwierdza, że kino rozrywkowe nie zawsze musi być proste i banalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj