Jesteś absolwentką lub absolwentem szkoły podstawowej i chcesz kontynuować naukę w liceum? Jeśli nie brakuje Ci kreatywności i interesujesz się sztuką, zwłaszcza teatrem i filmem, to nauka w liceum plastycznym ze specjalizacją związaną z projektowaniem kostiumu scenicznego może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Zostań projektantem lub projektantką ubioru scenicznego i uzyskaj dyplom zawodowy w zawodzie plastyk, mając możliwość kontynuacji poszerzania swoich kompetencji na studiach!

Podążaj za swoimi marzeniami, ucząc się w liceum plastycznym i zdobywając zawód 

Nauka w liceum to bardzo częsty wybór absolwentów szkoły podstawowej, jednak trzeba pamiętać o tym, że młodzi ludzie po skończeniu takiej szkoły wciąż mogą mieć niesprecyzowane plany na przyszłość. Jeśli jesteś osobą kreatywną, a plastyka należała do Twoich ulubionych przedmiotów, to weź pod uwagę możliwości, jakie daje Ci liceum sztuk plastycznych. Dlaczego taka szkoła będzie dla Ciebie odpowiednia? Liceum plastyczne realizuje kształcenie artystyczne i ogólnokształcące. W tym miejscu, ceni się i rozwija kreatywność młodzieży, przekształcając ją w pasję. Połączenie kształcenia ogólnego z plastycznym wzbogaca wiedzę uczniów i daje im interesujące perspektywy zawodowe. 

Klasa ze specjalizacją – Projektowanie kostiumu scenicznego w Liceum Sztuk Plastycznych CosinusYoung to propozycja szczególnie interesująca dla młodzieży zafascynowanej światem teatru i filmu. Jeśli będąc w teatrze lub w kinie, szczególną uwagę zwracasz na kostiumy postaci, to nauka w tej klasie może przysporzyć Ci wiele satysfakcji. Projektowanie kostiumu scenicznego jest bowiem sztuką, dzięki której aktorzy i aktorki mogą lepiej wcielać się w różnorodne postaci. W przyszłości może ona stać się Twoją codziennością!

Projektowanie kostiumu scenicznego – co to za specjalizacja?

Podczas pięcioletniej nauki w Liceum Sztuk Plastycznych CosinusYoung w klasie ze specjalizacją Projektowanie kostiumu scenicznego będziesz mieć możliwość odkrywania tajników projektowania i tworzenia rozmaitych ubiorów dla aktorów i aktorek. Poznasz historię kostiumografii, co pozwoli Ci trafnie dobierać stylizacje, które idealnie oddają charakter i estetykę różnych epok. Nauczysz się tego, jak wykreować wizerunek doskonale pasujący do potrzeb teatru, kina bądź reklamy. Tworząc kostiumy, będziesz w stanie nie tylko oddawać osobowość i charakter postaci, ale również wywołać emocje u widzów!

Perspektywy rozwoju dla absolwentów 

Nauka w klasie ze specjalizacją Projektowanie kostiumu scenicznego kończy się egzaminem maturalnym oraz egzaminem dyplomowym. Po zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje tytuł zawodowy w zawodzie plastyk. Zdana matura będzie przepustką na studia – zostaniesz przygotowana lub przygotowany do podjęcia dalszego kształcenia na kierunkach z zakresu projektowania ubioru, stylizacji, kreacji wizerunku i wzornictwa. 

Zastanawiasz się, gdzie możesz podjąć naukę w liceum w klasie ze specjalizacją pozwalającą na zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z projektowaniem kostiumów scenicznych? Postaw na CosinusYoung i Liceum Plastyczne w Krakowie lub w Katowicach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj