Wszyscy uwielbiają muzykę, jednak niektórzy nie wytrzymaliby, słysząc ją tylko w radiu czy na słuchawkach, dlatego zawsze jest opcja, aby wybrać się na koncert! Warto jednak pamiętać, że wybierając się na niego, musimy oczywiście zwrócić uwagę odpowiednią stylizację. To bardzo ważne, aby dopasować nasz ubiór do stylu muzyki, która będzie tam grana, nie wyobrażasz sobie chyba przyjść na recital kameralny w podkoszulku i spodenkach, a na występ twojej ulubionej kapeli w stroju koktajlowym prawda? Dlatego, aby pomóc ci ubrać się na koncert przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek!

Dopasuj ubiór do miejsca koncertu.

Na sam początek warto zastanowić się, gdzie dokładnie odbywa się koncert, aby dopasować strój do warunków, jakie będą tam panować. Jeśli całe wydarzenie odbywa się w budynku, to nie ma czym się martwić, natomiast problem pojawia się przy otwartej przestrzeni. Tutaj musimy zwrócić uwagę na pogodę, jaka jest zapowiedziana w dzień koncertu, przecież chyba nie zamierzasz załapać się na kilkugodzinne stanie w deszczu?

Jakie obuwie na koncert?

Pierwsza wskazówka dotycząca ubioru na koncert będzie dotyczyć butów, ponieważ według dużej ilości osób to właśnie one są wizytówką człowieka! Na koncert jednak najlepiej włożyć buty na płaskiej podeszwie typu adidasy czy botki. Nie zaleca się zakładania butów na obcasie czy z odkrytymi palcami. Czemu? Otóż w bardzo łatwy sposób możemy zaliczyć upadek lub nadepnięcie przez kogoś innego, jedynym wyjątkiem od tej zasady jest wyjście do filharmonii, o czym powiemy pod koniec artykułu.

Jakie cechy muszą mieć idealne spodnie na koncert?

Spodnie są kolejnym wyzwaniem, które może stać przed tobą przy wyborze idealnie dopasowanego stroju na koncert. Jeśli mamy w swojej garderobie bardzo obcisłe dżinsy, to przy tej okazji na pewno się one nie sprawdzą, najlepiej postawić na coś, w czym czujemy się komfortowo i wygodnie, a dodatkowo będzie iść w parze z resztą ubioru. W tym przypadku idealnie staną na wysokości zadanie legginsy lub spodnie z szerszymi nogawkami.

A co z górną częścią garderoby? Jaką wybrać na koncert?

Jeśli posiadasz w swojej szafie, bluzki z nazwą danego zespołu lub rzucającymi się w oczy barwami to będzie idealne rozwiązanie, jeśli przyjdziesz w nich na koncert. W takim wydarzeniu ważne jest, aby zwracać na siebie jak najwięcej uwagi, a to zapewni nam nasz strój! Dodatkowo weź ze sobą jeansową lub skórzaną kurtkę, którą w razie potrzeby będziesz mogła ściągnąć i przewiązać w talii. W ten sposób nie będziesz musiała nosić wszystkiego na sobie, a przy okazji nie będzie obciążeniem dla rąk, które przecież na koncercie będą cały czas w ruchu!

A co jeśli wybieram się do filharmonii? Jak ubrać się na taki koncert?

No właśnie. Tutaj istnieje chyba największy problem, o ile w przypadku zwykłego koncertu możemy postawić na wygodę i naszą własną wyobraźnię, tak w filharmonii wymagany jest odpowiedni strój. Teoretycznie niektórzy uważają, że jeśli przyszli posłuchać jakiejś formy sztuki (co nie jest spotykane w dzisiejszych czasach), to mogą odpuścić sobie wybór stroju. Mimo wszystko niekoniecznie tak to działa i obowiązują nas jakieś formy powszechnej kultury, dlatego przedstawimy ci kilka wskazówek jak ubrać się na taki koncert.
Do opery najlepiej włożyć jest sukienkę wizytową lub postawić na strój galowy. W jesień czy zimę niestety dochodzi nam problem z obuwiem, ponieważ szpilki lub czółenka nie nadają się do chodzenia po błocie. Wtedy zostaje nam rozwiązanie zmiany obuwia na miejscu, natomiast jeśli pogoda jest sprzyjająca bez żadnych obaw, można założyć kozaki na niewielkim obcasie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj