Dlaczego warto udać się do teatru?

Kiedyś nie doceniany, rzucony na drugi plan przez powstanie kina, dzisiaj znowu zyskuje popularność. Teatr to miejsce, w którym możemy się wyciszyć po całym stresującym dniu i skoncentrować się tylko na przedstawieniu, które odgrywa się na scenie przed nami. Nie słusznie oceniany jako rozrywka tylko dla osób o wyższym wykształceniu. Nawet jeśli ktoś nie czuje, żeby wpasował się w klimat panujący w tym miejscu, to w dzisiejszych czasach przedstawienia można oglądać nawet w telewizji.

Największy strach początkującego – jak się ubrać?

Chyba każdy bywalec teatru przyzna, że przedstawienie, które oglądamy w domu to nie to samo co w teatrze. Tylko tam znajdziemy ten niesamowity klimat, tylko tam poczujemy wspaniałe emocje towarzyszące widowisku. Skąd jednak obawy przed pójściem do tego miejsca?

Wiele osób boi się, że się ośmieszy. Głównym dylematem jest to jak się ubrać do teatru. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że czasy się zmieniają, a wraz z nimi zasady dotyczące nawet ubioru w takich miejscach. Teatr kojarzy nam się z sztywną atmosferą i z bardzo eleganckimi strojami. Prawdą jest to, że nie należy ubierać dresów, czy bluz z kapturem. Nie należy jednak przesadzać z elegancją. Warto ubrać się tak, by było nam wygodnie, w końcu spędzimy w takim miejscu parę godzin. Nie jest tam tak sztywno jak wszystkim się wydaje. To co może nam się na pierwszej wizycie wydać dziwne to, to że ludzie w trakcie antraktu potrafią nawet pożartować i się śmiać.

Praktyczne wskazówki – do teatru nie idziesz za karę!

Szczególnie dla kobiet największym problemem mogą wydawać się buty. Wybierając obuwie, które ubierzemy na przedstawienie, należy pamiętać, by było wygodne. Jeśli ktoś lubi szpilki i może w nich wytrzymać bez bólu parę godzin to będą idealne. Jednak jeśli nie czujemy się w takich butach dobrze to również sprawdzą się takie z płaską podeszwą, na przykład balerinki, ale również czarne trampki. Buty sportowe lub glany szczególnie sprawdzą się wtedy, gdy będziemy chcieli się wyróżnić. Co raz więcej kobiet łączy elegancką kreację z mniej eleganckimi butami i wygląda to fantastycznie. Również mężczyźni mogą odpuścić sobie lakierki, jeśli źle się w nich czują, na rzecz adidasów.

Jednym z najważniejszych pytań krążące w głowach kobiet to to, czy koniecznie do teatru trzeba ubrać suknie. Odpowiedź do niej jest zaskakująco prosta: nie trzeba. Oczywiście piękna sukienka jest mile widziana w teatrze, ale co raz więcej kobiet lepiej czuje się w spodniach. Takim panią radzimy wybrać eleganckie spodnie, na przykład garniturowe (nie zalecamy dżinsów), do tego koszulową bluzkę i pasującą do dołu marynarkę. Z takim strojem możemy być pewne, że zachwycimy wszystkich gości teatru.

Mężczyzną nie przepadającym za garniturami nie zalecamy ich ubioru, ponieważ bardziej się skupimy na tym jak nam nie wygodnie. Wystarczy koszula i eleganckie spodnie. Panowie mogą ubrać dżinsy, ale najlepiej w kolorze czarnym lub innym ciemnym. Koszula nie musi być biała, ale nie powinna być w jaskrawych kolorach, które nazbyt rzucają się w oczy i w wzorkach.

Najważniejsze jest to byśmy w ubiorze dobrze się czuli nie zależnie od sytuacji, dotyczy to również pójścia do teatru. Warto również zwrócić uwagę na kolory i wzorki na naszych ubraniach, by nie wyglądać komicznie. Jeśli nie wiemy, czy dany kolor wypada ubrać do teatru, warto postawić na podstawowe kolory, takie jak biały, czarny, beżowy, te kolory zawsze są modne i każdy w nich dobrze wygląda.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj