Interesujesz się fotografią? Uważasz, że Twoje prace są wystarczająco dobre, aby wzięły udział w konkursie, ale nie wiesz w jakim wziąć udział? Konkursów fotograficznych jest wiele, a do tego obejmują one różne tematy, więc każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy wolisz fotografować ludzi, zwierzęta czy krajobrazy.

Konkursy fotograficzne 2021- na jakie konkursy możemy wysłać swoje prace?

Pierwszą propozycją jest konkurs organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zatytułowany „Pilnujcie mi tych szlaków”. Zadaniem uczestników jest nadesłanie zdjęcia, przedstawiającego miejsce, które leży na Małopolskim Szlaku Papieskim. Głównym zamysłem konkursu jest upamiętnienie osoby Jana Pawła II i jego turystycznej pasji. Prace należy nadesłać do 28 lutego 2021 roku. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Kolejnym konkursem jest „Hu hu ha!!! Nasza zima”. Na nadesłanych pracach uczestnicy muszą pokazać, czym jest dla nich zima w formie krajobrazów. Można nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Konkurs trwa do 24 lutego 2021 roku i ma na celu promowanie fotografii jako sposobu na podkreślanie piękna natury oraz pokazanie, jak wspaniała może być zima. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody.

Następna propozycja to konkurs fotograficzny „ND Awards”. Jego celem jest promocja fotografii, a także stworzenie miejsca, w którym osoby interesujące się robieniem zdjęć mogą przedstawić swój punkt widzenia i rozwijać swoją pasję. W konkursie jest aż 16 kategorii: Abstrakcje, Architektura, Krajobrazy, Sztuki Piękne, Portret, Ludzie, Fotoreporter, Nauka, Krajobraz, Nudy, Pejzaże, Ulica, Podróże, Podwodne, Miejskie oraz Przyroda. Prace należy nadesłać do 25 kwietnia 2021. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne.

Następny konkurs, „Liga Foto-Kuriera” jest podzielony na 9 etapów o różnej tematyce. Na każdym etapie przyznawane są punkty oraz nagrody. Dla zwycięzców przewidziane są liczne nagrody, takie jak aparaty czy statywy. Konkurs trwa do 5 listopada 2021.

Kolejna propozycja to konkurs fotografii artystycznej „Źródła”. Jego celem jest promowanie fotograficznych technik historycznych z uwzględnieniem nowatorskiego podejścia. Konkurs trwa do 30 września 2021, a dla jego zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne.

Następnym konkursem jest „AstroCamera”, który związany jest z astrofotografią i przeznaczony jest głównie dla wszystkich wielbicieli astronomii i fotografii. W konkursie są 3 kategorie: Obiekty głębokiego nieba (czyli zdjęcia np. gwiazd lub galaktyk), Obiekty Układu Słonecznego (czyli zdjęcia przedstawiające np. Księżyc, planety, komety) oraz Astro-Krajobraz (czyli zdjęcia, które przedstawiają połączenie krajobrazu z elementami astronomicznymi). Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia należy nadesłać do 30 kwietnia 2021.

Kolejny konkurs to „Kierunek lubelskie krajobrazy”. Zadaniem uczestników jest ukazanie piękna Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego oraz siedemnastu parków krajobrazowych zlokalizowanych w granicach województwa lubelskiego w oryginalny sposób. Konkurs trwa do 12 grudnia 2021 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz karty zakupowe.

Następna propozycja to „Monovisions Photography Awards”. Konkurs jest przeznaczony dla fotografów, którzy specjalizują się w czarno-białych zdjęciach. Jest on przeznaczony zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Kategorie konkursu to: Abstrakcja, Architektura, Sztuka konceptualna, Fine Art, Krajobrazy, Przyroda i przyroda, Akt, Ludzie, Fotoreportaż, Portret, Fotografia uliczna i Podróżnicza. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Konkurs trwa do 16 maja 2021.

Kolejny konkurs „Natura w obiektywie” jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają fotografować przyrodę. Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszy polega na eliminacji zdjęć, które nie są zgodne z regulaminem, a drugi to wyłonienie zwycięzców. Konkurs trwa do 14 marca 2021, a jego zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody, które przyznają sponsorzy oraz portal TFP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj